Son Haberler
TEB Konut Kredisi

TEB Konut Kredisi

TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi veriyor. Son zamanlarda düşük faizli konut kredisi kampanyalarının da ortaya çıkması ve konut almak isteyenleri harekete geçirmesiyle bankalar da düşük faizli konut kredisi seçeneklerini sunmaya başladılar. Bu konut kredileri çok avantajlı olabilmekte. 

TEB Konut Kredisi Avantajları

Konut kredisi ile konut almak isteyen kişilerin fırsatlarla ve avantajlarla dolu bir döneme girdiklerini söyleyebiliriz. Konut kredilerinde son derece fırsatlı bir dönem geldi. Eğer konut sahibi olmak için yaptığınız bir birikim söz konusu ise ve bir kampanya çıksa da şu konut alsam diye beklediyseniz şimdi doğru zaman olabilir. Şimdi istediğiniz konutu almak amacıyla konut kredisi çekmek için uygun zaman olabilir. Bu yüzden TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi kampanyasını incelemelisiniz. TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyun.

TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi konut kredisi kampanyaları içinde yer alan bir fırsattır. Bu fırsat konut kredisi kullanmak istediğinizde karşınıza çıkacak masrafların aynı konut kredisi içinde kredilendirilmesini sağlamaktadır. Dolayısıyla tüm masraflarınızı uzun vadede rahatça ödemeniz mümkün olur. TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi içinde sözü edilen masraflar kredi kullandıysanız daha önce karşılaştığınız ve bildiğiniz masraflardır. Bunlar arasında ekspertiz ücreti, ipotek masrafı, DASK, konut sigortası, ferdî kaza sigortası sayılabilir. Bunların tümü TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi kapsamında aynı konut kredisi içinde yeniden kredilendirilecektir.

TEB Konut Kredisi Faiz Oranları

TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi fırsatı TEB düşük faizli konut kredileri içinde değerlendirilmektedir. Bu kredi fırsatı iki ayrı vade seçeneği ve iki ayrı faiz oranı şeklinde sunulmaktadır. 100.000 TL kredi verilmektedir. Bankadan bu krediyi 60 aya varan vadelerle alabilmekte ve %0,90 faiz oranından yararlanabilmektesiniz. Bu durumda ödemeniz gereken kredi geri ödeme aylık taksit tutarı 2.164,28 TL olmaktadır. Kredi tahsis ücreti yani dosya masrafı ise tüm bankaların yaptığı gibi aldığınız kredinin binde beşi kadar alınmaktadır. Yani 100.000 TL kredi aldığınızda 500.000 TL masraf ödemektesiniz. Elbette bunların yanı sıra 1.603,62 TL sigorta masrafı ile en düşük 508,38 TL ekspertiz ücreti bulunmaktadır. İpotek için de 159,30 TL masraf alınmaktadır. Diğer bir seçenek 100.000 TL krediyi 61-120 ay arasında değişen vadelerle almaktır. Yani 61 aydan başlayarak 120 aya varan vadelerle 100.000 TL kredi alabilirsiniz. Ancak bu durumda krediye %0,95 oranında faiz yansıtılacaktır. Bu durumda ödemeniz gereken aylık kredi geri ödeme taksit tutarı azalacaktır. Dosya masrafı, ekspertiz ücreti ve ipotek masrafı aynı kalacaktır.

TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi son derece avantajlıdır. Ancak bunun için %25 oranında peşinatınız olması gerekmektedir. Çünkü bu kredi türü sadece sizin masraflarınızı kredilendirmektedir. Satın almak istediğiniz konutun %100’üne kredi vermemektedir. Eğer konutun tamamına kredi almak istiyorsanız bu durumda ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkulünüzün olması şarttır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir