Son Haberler

Ptt Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT kargo takibi yapabilmek için gönderinizin Barkod Numarasını bilmeniz gerekir. Kargonuzu gönderdiğiniz zaman, size gönderi makbuzu verilir. Barkod numarası bu makbuzun üzerinde yazmaktadır. Barkod numarasını PTT gönderi takibi sitesine girerek, gönderinizi takip edebilirsiniz. PTT’nin sitesine girdiğiniz zaman barkod numarası dışında güvenlik kodunu da girmeniz gerekmektedir.

Kargonuzun nerede olduğu, geçtiği aşamaları, ağırlık bilgilerini, ödeme tipini, kargo fiyatını, kimden geldiği ve türünü PTT’nin resmi internet sitesinde yer alan gönderi takibi seçeneğinden öğrenebilirsiniz. Tüm PTT kargo sorgulama işlemlerinizi bu sayfadan yapmanız mümkündür.

PTT Kargo, Yurt İçi ve Yurt Dışı gönderim yapabileceğiniz bir kargo şirketidir. APS kurye, Taahhütlü, Tebligat, Telgraf,Koli, TURPEX, APG tipi kargolarınız alıcıya ulaşana kadar PTT şubelerinde sisteme işlenmektedir. PTT’nin resmi internet sitesinde yer alan gönderi takibi seçeneği ile gönderilerinizi takip edebilir, yurt içi ve yurt dışı kargolarınızın nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz.

PTT Kargo Takibi Sorgulama

PTT Kargo müşterileri, gönderim gerçekleştirdiği zaman, kargonun durumunu ve bilgilerini öğrenebilmeleri için PTT Kargo takibi sorgulama sistemi geliştirilmiştir.  Bu sistemi E-devlet üzerinden de kullanabilirsiniz.  PTT Kargo Takip numarası, sistemde ilgili yerlere girilir. Güvenlik kodu da sisteme girilir ve bu şekilde kargo takibi yapılabilir. Bu sayede kargonuzun, kim tarafından, kime, ne zaman gönderdiği bilgilerinin yanında, hangi işlemlerin yapıldığı ve hangi tarihte nerede olduğu gibi bilgilere de ulaşabilirsiniz.

PTT kargo takibi
PTT kargo takibi

PTT Kargo ile gerçekleştirilen gönderimlerde, ürünün takibini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmek için PTT Kargo Takibi numarasının bilinmesi gerekir. Bu takip numarası, gönderim işlemi gerçekleştirildiği zaman irsaliyenin üzerinden yer almaktadır. Bu takip numarasını Online sistem’de ilgili yerlere girerek takip işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer PTT Kargo takip numarasını bilmiyorsanız, PTT müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda herhangi bir PTT şubesine girerek, kimlik bilgileriniz ile Takip numaranızı öğrenebilirsiniz.

PTT Kargom Nerede?

PTT Kargo, günümüzden en fazla tercih edilen kargo şirketidir. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise gönderi takibinin zahmetsiz ve kolay bir şekilde yapılmasıdır. PTT kargo ile gönderim yapan kişiler PTT Kargom Nerede hizmetinden yararlanmak isterler. Bu hizmetten yararlanmak için PTT’nin resmi internet sitesine girmeniz gerekir. PTT Online Gönderi Takip Sistemi aracılığı ile kargonuzun nerede olduğunu rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken sistemdeki panele gönderinizin Barkod Kodunu ve güvenlik numarasını doğru bir şekilde girmektir.  Bu şekilde kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

PTT Kargo takibi sadece online sistem üzerinden yapılabilir. Takibinizi PTT’nin internet sitesinden yapabileceğiniz gibi E-devlet sisteminden de yapabilirsiniz. PTT Kargo müşterilerinin en sık kullandığı hizmetler arasında yer alan PTT Kargo takibi sistemi, PTT Kargo’yu diğer kargo firmalarına oranla daha başarılı kılıyor.

PTT Kargo Teslim Süresi

Gönderinizi, bir yerden başka bir yere PTT Kargo güvencesi altından ulaştırabilirsiniz. Türkiye’nin en başarılı gönderi hizmetlerini sağlayan PTT, gönderim hızıyla da dikkat çekiyor. PTT Kargo teslim süresi gönderimin yapıldığı noktalardan noktalara değişmektedir. PTT Kargo Teslim Süresi seçeneği ile kargonuzun kaç saat içinde ulaşabileceğiniz öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda PTT’nin takip sistemi ile kargonuzun an ve an nerede olduğu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

PTT’nin resmi internet sitesinde belirtilen teslim süreleri şehir merkezinden şehir merkezine ait standart sürelerdir. Çıkış veya varış yerinin merkez dışı ilçe olması durumunda bu sürelere 1 veya 2 gün ilave edilmelidir. PTT Merkezlerinin büyük bir çoğunluğunun mesaisi 17.30’da biter. İnternet sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bireysel Kredi Başvurusu Yapma Aşamaları

İlgili kelimeler:
ptt kargo takip isimle sorgulama, e devlet ptt kargo sorgulama, prt kargo takibi nasıl yapılır, PTT kargo nasıl verilir, ptt kargo takibi yapamıyorum, ptt kargo takip güvenlik kodu nedir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir