Son Haberler
Nasıl Kredi Kartı Alırım?

Nasıl Kredi Kartı Alırım?

Kredi kartı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Elbette olumlu yanları olduğu gibi olumsuz etkileri de piyasada ve insanlarda görülmektedir. Kredi kartı başvurusu yapan kişilerin, kredi puanlarına göre limitleri belirlenmekte ve buna göre de kredi kartları basıma dönüşmektedir. Kredi kartlarının toplamda belirli bir üst limit dahilinde basıldığını bilmek gerekir. Bu nedenle bazı kredi kartı başvuruları neticesinde kart limiti çok düşük de çıkabilmektedir. Bunun sonucunda da kredi kartı iptali işlemi yapılabilir. Üstelik kredi kartlarının en fazla baş ağrıtan kısmı olan kredi kartı ödeme işlemini de unutmamak gerekir.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Kredi kartı başvurusu, önceleri sadece bankalarda yer alan başvuru formlarının doldurulması ile olmaktaydı. Aynı şekilde kredi kartı iptali işlemi de sadece şubelerden yapılmaktaydı. Ancak kredi kartı almak isteyen müşteriler şimdilerde birçok kanal üzerinden kredi kart başvurusu yapabilmektedir. Bunların başında internet üzerinden yapılan başvurular gelmektedir. Ayrıca bankaların belirledikleri numaralara sms yolu ile de başvurular alınmaktadır. Bankamatikler üzerindeki menüleri de kullanarak kart başvurusu yapılabildiği gibi çağrı merkezlerine iletilen başvurular da değerlendirilmektedir. Elbette kredi kartı sahibi olmak ve sorunsuz şekilde kullanabilmek için kredi kartı ödeme işleminin gecikmeden yapılması gerekir.

Kart Limiti Nasıl Belirlenir?

Bankalar kredi kartı başvurusu alırlarken müşterinin gelirine ve finansal puanına göre bir üst limite dikkat ederler. Kişinin kredi kartları belirlenen üst limite ulaşmışsa, bundan sonra yapılan başvurular olumsuz olarak yanıtlanır. Ayrıca kredi kartı ödeme işlemini geciktiren müşterilerin de kredi kartı başvurularına olumlu yanı verilmemektedir. Kişiler başvuruda bulundukları bankanın kredi kartına sahip olmak istiyorlarsa diğer bankların kredi kartı iptali işlemini gerçekleştirmeleri gerekecektir. Bu sayede iptal ettikleri kredi kartlarının limitleri kadar açılacak limit dahilinde yeni kredi kartları basıma dönüşebilir. Bunun içinde gerek şubelerden, gerekse de internet ve mobil yollar üzerinden başvurular yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir