Son Haberler
Merkez Bankası Kara Liste Affı 2017

Merkez Bankası Kara Liste Affı 2017

Merkez bankası kara liste affı 2017 yılında beklenen aflardan biriydi. Müjdeli haber ekonomi bakanından geldi ve verdiği habere göre, merkez bankasında kara listede yer alanlar, 2017 yılıyla birlikte kara listeden çıkacak.

Çok uzun süredir beklenen merkez bankası kara liste affı, 2017 yılında birçok vatandaşa, özellikle esnaflara ve yeni bir iş kurmak isteyenlere umut oldu.

Merkez bankası kara liste affıyla birlikte, birçok vatandaş kara listeden çıkacak, kredi çekebilecek ve yeni iş kurmak için para ihtiyacını karşılayabilecek. Bu noktada vatandaşların aklına birçok soru takılmakta. Bunlardan bazıları, merkez bankası kara liste affından kimler yararlanabilecek, merkez bankası kara listeden kimler çıkacak, merkez bankası kara liste affı şartları vb. Bu sorulara alttaki şartları okuyarak cevap bulabilirsiniz.

Kara Liste Affından Yararlanmak İçin

1- Aftan yararlanabilmek için kredi borcunuzu 6 ay içinde ödemiş olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde, ikinci şartı yerine getirmelisiniz.

2- Borcunu 6 ay içinde ödeyemeyen vatandaşların, borçlarını yapılandırması durumunda, merkez bankası kara liste affından yararlanması mümkün. Yani; borcunuzu ödeyemiyorsanız, 6 ay içinde yapılandırarak düzenli ödeme planına geçmelisiniz ve geciktirme yapmamalısınız.

Üstteki iki şartı yerine getiren vatandaşlar, merkez bankasının kara listesinden çıkacak. 2017 merkez bankası kara liste affıyla ilgili sormak istediklerinizi yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir