Son Haberler

Kuveyt Türk Nasıl Bir Bankadır?

Kuveyt Türk 1989 yılında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın izni ile birlikte “Kuveyt Türk Evkaf Kurumu A.Ş” adı ile kurulmuştur. Özel bir finans kurumu olarak hizmet vermeye başlayan Kuveyt Türk 1999 yılından itibaren 4389 sayılı Bankacılık Kanun’una tabii olmuş olup hizmetlerine bu yönde devam etmeye başlamıştır. 2066 yılına gelindiğinde bu özel finans kurumu halen kullanmakta olduğu Kuveyt Türk adını almıştır. 2015 yılında kuruluşunun 27. Yılını kutlayan Kuveyt Türk, müşterilerine sunmakta olduğu yenilikçi hizmetleri ile birlikte hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet göstermeye başlamış bulunmaktadır. Ayrıca son zamanlarda gösterdiği gelişim ve hizmet ile Türkiye’deki katılım bankacılığının büyük bir destek vermiş bulunmaktadır. Kuveyt Türk nasıl bir bankadır merak edenler için, şu alt başlıkları inceleyebiliriz.

Kuveyt Türk Müşteri hizmetleri

   Kuveyt Türk müşteri hizmetleri aracılığı ile, müşteri memnuniyetini sağlama ilkesini benimseyerek hizmet vermekte olup, müşterilerinin sorunlarını ve şikayetlerini dikkate alarak hareket etmektedir. Ayrıca müşterilerini her türlü, görüş, şikayet ya da öneri için müşteri memnuniyeti hizmeti ile destek olmaktadır. Müşterilerinin çağrı merkezi ile ya da sosyal paylaşım siteleri üzerinden yaptıkları bildirimleri dikkate alan Kuveyt Türk, ilk etapta müşterilerine e-mail yolu ile bildirimin alındığına yönelik bir cevap vermektedir. Ardından gelen bildirim değerlendirilmeye alınmakta olup, talep incelenmeye başlar. Bu işlemlerden sonra yapılan talebin çözümlenmesi için ilgili birimler ile görüşülmekte olup müşterilerinin çözümüne yönelik bir cevap hazırlanmaya başlanır. Ardından müşterinin bildirim yaptığı aynı kanal üzerinde cevap verilmektedir. Tüm bu işlemler sonucunda oluşturulan talep sonuca ulaştırılmış olarak kapatılmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası İnsan kaynakları

Kuveyt Türk firması müşteri memnuniyetini sağlamanın personel memnuniyetini sağlamaktan geçtiğinin bilincinde olarak hareket etmektedir. Mutlu ve huzurlu ve çalışanlarının güvende hissettiği bir çalışma ortamını sağlamak amacı ile Kuveyt Türk hiçbir masraftan kaçınmamaktadır. Kuveyt Türk firması bu amaç ile sahip olduğu prensiplerden asla ödün vermemektedir. Ciddi yatırımlar aktarılan Kuveyt Türk insan kaynakları da bunun en temel örneklerinden birisidir. Kuveyt Türk bünyesinde katılımcı bir yönetim ve şeffaf bir duruş ana temeldir. Her ne olursa olsun kurum ile personeller arasında adalet sağlanmaktadır. Firma hiçbir şekilde çalışanlarına tutamayacağı sözler vermemekle birlikte verdiği sözleri her zaman tutmaktadır. Ayrıca firmada gösterinden üstün başarı desteklenmekte olup ödüllendirilmektedir.

Kuveyt Türk Sorumluluk Projeleri

Kuveyt Türk markası bankacılık alanında da öncü olduğu gibi pek çok sorumluluk projesinde de aktif olarak rol oynamaktadır. Türkiye’nin kültür mirası ile yakında ilgilenen marka camiiler ve çeşmeler olmak üzere pek çok tarihi kültür mirasının restorasyon çalışmalarında etkin rol oynamıştır. Bununla beraber sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Kuveyt Türk bağış kampanyaları ile dünyada yardıma ihtiyacı olan kişilere hem maddi hem de manevi destek sağlayarak yardımcı olmaktadır. Ayrıca geleceğe tarihi doğru bir şekilde aktarmak amacı ile çeşitli kitaplar hazırlayarak gelecek nesillerin tarihi doğru bir şekilde öğrenmeleri için çalışmalar yürütmektedir. Bunlar ve daha pek çok sanatsal çalışma da Kuveyt Türk aktif yer almaktadır. Kuveyt Türk sosyal sorumluluk projelerine dahil olacak müşterilerini de, birçok yol ile bilgilendirmetedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir