Son Haberler

Kredi Kartı Limit Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredi kartları, hayatımızın her alanına girdiği için harcamaları takip etmek oldukça zor bir iş haline geldi. Kredi kartı limitleri, yapılan her harcama sonucu düşer. Bu nedenle kişiler kredi kartı limit sorgulama işlemi ile kartlarında ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek isterler. Bu sayede harcamalarını ona göre ayarlarlar.

5000 TL değerinde limiti olan bir kredi kartı ile 500 TL değerinde bir alışveriş yaparsak kartın limiti 4500 TL’ye düşer. Fakat kredi kartlarının hayatın her alanına girdiğini düşünürsek, hesaplamak her zaman bu kadar olmayabilir. Bu nedenle kredi kartı limit sorgulama yapmak gerekir. Bunun için şu seçenekleri kullanabilirsiniz;

  • ATM’lerinizden kredi kartınız ile giriş yaparak kart limitinizi öğrenebilirsiniz. Her banka için bu işlem geçerlidir.
  • Bankanızın her hangi bir şubesine girerek kredi kartı limit öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Eğer bankaya ve ATM’ye gitmek istemiyorsanız, Bankaların müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı limitinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Tüm bankalar internet bankacılığı sistemini kullanmaktadır. Mobil cihazlarından veya bilgisayarlarınızdan kredi kartı limitinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Müşterisi olduğunuz bankanın Müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızın güncel durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bankalar İçin Kredi Kartı Limit Sorgulama

Tüm bankalar kredi kartı bilgileri hakkında müşterilerine bilgiler vermek için benzer yöntemler uygularlar. Kredi kartı limit sorgulama seçenekleri için bankaları teker teker inceleyecek olursak;

  • Garanti Bankası; Yukarıdaki işlemlerin dışında 3340 Anında Bilgi Servisi ile garanti kredi kartı limit sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Bu işlem için herhangi bir ücret talebi olmayacaktır. Cep telefonunuzdaki mesaj bölümüne bilgi, kredi kartınızın son 4 hanesi, ve mevcut kullanılabilir limit yazdığınız takdirde, kalan limitinizin size mesaj olarak geri dönecektir.
  • Finansbank: Kredi kartı limitinizi, Çağrı Merkezinden, Çağrı Merkezlerinin sesli yanıt sisteminden, ATM’lerden, İnternet Bankacılığından, Online olarak, “Kart İşlemlerim” menüsünden veya Cep Şubesinden ve aylık kredi kartı hesap özetinizden öğrenebilirsiniz.
  • Akbank: Akbank ile kredi kartı limiti sorgulama yapmanız için bankaya gitmenize gerek yok. Finansbank’taki işlemlerin aynıları ile kalan kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz.
  • Halbank: Halbank kredi kartı limit öğrenme işlemi için bankanın internet sitesinden yararlanabilirsiniz. Bunun dışında ATM’lerden yararlanarak limitlerinizi öğrenebilirsiniz. SMS ile bilgi edinme, çağrı merkezi, internet bankacılığı, cep şubesi, kredi kartı limitinizi öğrenmek için sunulmuş olan seçenekler arasındadır.

Genel olarak tüm bankalarda kredi kartı limiti öğrenme yöntemleri aynıdır.

kredi kartı limit sorgulama
kredi kartı limit sorgulama

Online Kredi Kartı Borcu Sorgulama

İnternet üzerinden kredi kartınıza ilişkin tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kredi kartı ile yaptığınız alışverişler sonrası ne kadar borcunuz olduğunu öğrenmenin en kolay yolu, online kredi kartı borcu sorgulama işlemidir.

Müşterisi olduğunuz bankanın internet sitesine girerek;  Kimlik numaranızı, müşteri numaranızı, kredi kartı sicil numaranızı, adınızı ve soyadınızı eksiksiz olarak girmeniz durumda kredi kartı borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Böylelikle bankaya adım atmadan borçlarınızı sorgulamış olacaksınız. Kredi kartı limit sorgulama işlemleri için bir çok alternatif yöntem sunulmuştur. Sizlerde bu yöntemlerden yararlanarak borçlarınızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Limit Arttırma

İnsanlar her geçen gün kredi kartı kullanımı arttırmaktadır. Kişilerin birden fazla kredi vardır ve acil ihtiyaçlarını karşılamak için nakit yerine kredi kartı kullanırlar. Kredi kartı kullanmanın avantajlarının en önemlisi daha güvenli olmasıdır. Kredi karı bilgilerine erişmek, kişinin nakit parasını çalmaktan daha zordur.

Kredi kartına olan ihtiyacın bu kadar artması ile birlikte, kişilerde kredi kartı limit arttırma ihtiyacı da gelişmektedir. Kredi kartı ödemeleri genel olarak otomatik ödemeler şeklinde yapılır. Bu da kişilerin kredi kartı limitlerini kontrol etmekte zorlanmalarına neden olur. Kredi kartı limit arttırma işlemlerinizi bankalarınıza giderek yapabilirsiniz.

 

Kredi Kartı İptal Ettirmek

İlgili kelimeler:
kredi limit ogrenme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir