Son Haberler
Kredi Kartı İptal Ettirmek

Kredi Kartı İptal Ettirmek

Günümüzde kredi kartı olmayan insan yok denecek kadar azdır. Bankaya işi düşen her insana sorulan sorudur ‘Bankamızın kredi kartını kullanmak istermisiniz?’ olur. Bir zamanlar bankalar yoldan geçen herkese kredi kartı dağıtır duruma gelmişti. Bunun sonucunda bir çoğumuzun cüzdanında gereğinden fazla kredi kartı oldu. Kullanmadığımız bu kartların yıllık aidat ücretleri ekstrelerimize yansıyınca hepimizin aklına kredi kartlarımızı nasıl iptal ettirebiliriz sorusu gelmiştir. Tabiki kredi kartlarını iptal ettirmek sanıldığı kadar zor bir durum değildir. Kredi kartı iptali iki yolla olmaktadır bunları size detaylı bir şekilde anlatayım.

Nasıl İptal Edilebilir?

  • Birinci seçeneğimiz kredi kartımız hangi bankadan ise o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kartımızı iptal ettirmek istediğimizi söylemektir. Telefon numarasını kartınız arka yüzünden veya internetten öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri temsilcisine kredi kartını iptal ettirmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Konuştuğunuz temsilci size neden kapatmak isteğinizi sorabilir ve sizi çeşitli kampanyalar ile ikna etmeye çalışabilir. İkna olmamış iseniz iptal etme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • İkinci seçeneğimiz ise bankamızın şubesine giderek kredi kartımızı iptal ettirmek için başvuru yapmaktır. Bazı bankalar sizi iptal den caydırmak için kredi kartı iptalinin şubeden yapılmayacağınız bunun için müşteri hizmetlerini aramanızı söyleyebilir.

Peki Herhangi Bir Sorun Yaşanır mı?

Kredi kartı iptal işleminde en büyük sorunu taksitli alışverişler yaptı iseniz şayet ozaman yaşarsınız. Bankalar borcunuzun tamamını kapatmanızı sizden isteyecektir. Borcunuzun tamamını öderseniz ortada bir sorun kalmaz. Bazı istisnai bankalar ise burda müşteri kazanma yoluna gidip kartınızı iptal eder ama siz taksitli ödemeye devam edersiniz. Sizde bankadan günü geldikçe borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kanuni olarak bankaların sizin talebiniz doğrultusunda kredi kartı iptal işleminizi 7 gün içinde tamamlamaları gerekiyor. Bir sorunla karşılaşırsanız eğer ilinizde bulunan tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir