Son Haberler
Kredi Kartı İle Fatura Ödeme Avantajları ve Dezavantajları

Kredi Kartı İle Fatura Ödeme Avantajları ve Dezavantajları

Kredi kartı ile ödemenin faturalarda birçok avantajı elbette bulunur. Öncelikle her evde elektrik faturası, su faturası, doğalgaz ve internet faturası altında birçok gider kalemleri vardır. Ay sonu faturaları için her bir yere gidip ayrı ayrı fatura ödemek zaman ayırmayı gerektirir. Çünkü her bir fatura ödeme merkezine gittiğinizde sıra beklemek zaman kaybettirdiği gibi bizleri de epeyce yorar.  Son dönemlerde internet bankacılığının ve online ödemelerin yaygınlaşmasıyla birlikte artık sıra beklemeden internetten kredi kartıyla ödeme kolaylıkla yapabiliyoruz. Ayrıca kredi kartıyla nakit olmadığı durumlarda gidip fatura ödemesini de yapabiliyoruz.

Kredi katıyla fatura ödemenin avantajları

Fatura ödemek özellikle internet bankacılığı kullanmıyorsanız ya da internetten ödeme yöntemlerini bilmiyorsanız size ayrı bir külfet doğuracaktır. Bankalarda ve fatura ödeme merkezlerinde sıra beklemektense kredi kartıyla online olarak ödeme yapmak sadece 2 dakikalık bir işlemdir. Hal böyle olunca kredi kartıyla online olarak ödeme yapmak bizlere birçok zaman kazandırır ve işimizi kolaylaştırmış olur. Günümüzde internet bankacılığının yaygınlaşmasıyla birlikte artık faturalar internet bankacılığı aracılığıyla internetten kredi kartıyla kolaylıkla yapılabilmektedir. Eğer sizde fatura ödemekle ilgili zaman kaybı yaşamak istemiyorum diyorsanız bankalara kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi kartı ile fatura ödemenin dezavantajları

Kredi kartı ile online olarak ödemek bizlere çok büyük kolaylıklar sağlıyor dedik ancak kredi kartıyla ister yerinde ödeme yapın ister online olarak ödeme yapalım bizlerden mutlaka komisyon alınacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde alınan küçük komisyonlar kredi kartı ile ödemede dezavantajlı bir durumdur. Ayrıca kredi kartıyla yapılan online ödemelerde bazen otomatik ödemelerde 2 defa fatura tutarını çekmesi bazen sıkıntılı bir durum oluşturabilir.

Ama ne olursa olsun özellikle nakit sıkıntısı çektiğimiz ve faturaları ödemek zorunda olduğumuz durumlarda kredi kartıyla ödeme yapmak bizler için avantaj sağlar. Özellikle kredi kartıyla verilen otomatik ödeme talimatları bizler için fatura ödeme işini oldukça kolaylaştırmaktadır. Ayrıca Bazı banlalar bu konuda kredi kartıyla taksitlendirme işlemleri dahi yapabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir