Son Haberler
Hibe Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

Hibe Kredisi Almak İçin Gereken Şartlar

Belediyeler,  sivil toplum kuruluşları ve girişimci vatandaşlar için verilen hibe kredisi ülkemizde her geçen gün artarak verilmeye devam ediyor. Özellikle girişimci vatandaşlar Hibe kredisi şartları içinde ilk olarak hibe kredisine başvurmayı saymaktadır.  Fakat bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çünkü hibe kredisi için gereken şartlar içinde resmi olarak sayılmasa da ilk etapta başvuru için özenli ve bilinçli bir hazırlığın olması gelmektedir.

Hibe Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır

Hibe kredisi başvurusundan sonra ilerleyen işlemlerde yapılacak en ufak hatada dahi başvurular silinmektedir. Bu yüzden hibe kredisine başvurmadan önce kredi ile ilgili ayrıntı bir şekilde inceleme yapmak şarttır. 10.000 TL’ den 70.000 TL’ ye kadar geri ödemesiz bu miktarın üstündeki meblağlarda da sıfır faiz ile hibe kredisi verilmektedir. Genelde devlet tarafından farklı fikirler ile yatırım yapmak isteyenlere verilen hibe kredisi miktarı yapılacak işe göre değişiklik göstermektedir. Hibe kredisi başvuru işlemleri ise bireysel olarak yapılmaktadır. 100 bin liraya kadar sıfır faiz ile verilen hibe kredisi yatırımcılar için büyük önem taşımaktadır.

Hibe Kredisi Almanın Şartları

Hibe Kredisi konusunda pek çok kişi istekli olsa da bu krediyi alma şartları konusunda kimse ayrıntılı bir araştırma yapmamaktadır. Aslında gerekli şartlar yerine getirildiğinde hibe kredisi almak o kadar da zor değildir.  Hibe kredisi nasıl alınır? Sorusunun cevabı için öncelikle Hibe Kredisi Almak isteyen vatandaşların proje geliştirmesi gerekmektedir.  Geliştirilen bu proje bir sonraki aşamada yetkililere sunulmaktadır.  Dikkatli ve özenli bir şekilde hazırlanan projenin kabulü ile hibe kredisi almaya hak kazanılmaktadır. Hibe kredisi almak isteyen vatandaşlar proje kabulünden sonra da bir süre proje tamamlanana kadar takip edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir