Son Haberler
Finansal Açıdan Dirilmenin Tam Zamanı

Finansal Açıdan Dirilmenin Tam Zamanı

Her insanda olduğu şeklinde bazı işaretler veya yaşamınızda yaşamış olduğunız bazı vakalar sizlere mesajlar vermektedir. Ve bu işaretler sizlere artık yeni atılımlar gerçekleştirmeniz icap ettiğini anlatır. İşte burada bunlardan birkaçını sizlere anlatmaya çalışacağız.

  • Kredi Kartlarınız Bir Kurtuluş Değildir

Doğal ki bu da sizleri daha da sıkıntıya sokuyor. Haiz olduğunuz onlarca kredi kartının ödeme günlerini bir aya yayarak borcu borçla kapatmaya çalışıyorsunuz. Bu da sizi boğuyor ve sorunlar içine sokuyor.

  • Parasızlıktan Şikayet Etmeye Başladıysanız

E doğal bu da sizi  boğmaya devam ediyor. Bir kere sürekli bir şeylerden şikâyet edip yakınıp durmak sizlere asla bir şey kazandırmaz. Öncelikle kendi ruh halinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Sonrasında para kazanmak için içinizdeki girişimcilik ruhunu ortaya çıkartmanız gereklidir. Girişimciliğe basit bir örnek vermek gerekirse; Toptancıdan portakalı kilosu 1 tlden alıp pazarda kilosu 2 tl den satmak değilde, portakalın suyunu sıkıp bardağını 3 tl den satmak bir girişimciliktir. Örnekleri kendinize göre çoğalta bilirsiniz.

  • Tek Bir Gelir Kapınız Varsa

Tek gelir kapısının sizlere yetmemesi oldukça normal. Çünkü günümüz hayat şartlarında tek gelir veya ailenin tek bireyinin çalışması fayda etmemeye başlıyor. Mutlaka ikinci yada daha fazla gelir kapısı bulmanız gerekiyor. Borçlu Olmaktan Bir Türlü Kurtulamıyorsunuz Yukarıdakileri yaparsanız borçtan kurtulmaktan ziyade borçlarınız daha da artar ve bunaltıcı hale gelmeye adım atar. Borçlarınızı kapatmak için bir plan yapmalısını

  • İstediğiniz Hedeflere Ulaşamıyorsanız

Bu durumda sizin morelinizi bozmaya ve sizi huzursuz etmeye devam eder.

  • Birikim Yapamıyorum

Yukarıdakileri yaptığınız için gayet tabii birikim yapamıyor ve imkânınız olsa bile birikim yapamıyorsunuz.

  • Plansız Harcamalar Yapıyorsanız

Harcamalarınız çok düzensiz ve plansızsa, ayın sonunu getiremiyorsanız kesinlikle bir finansal plan oluşturmaya ihtiyacınız var demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir