Son Haberler
Doların Yükselişi Borsayı Nasıl Etkiler

Doların Yükselişi Borsayı Nasıl Etkiler

Dolar ve Euro gibi dövizlerin dalgalanmaları çoğu zaman borsayı da etkilemektedir. Bu alanda biroldukça birey, yatırımlarında gerçekleşen dalgalanmalardan dövizi görevli tutmaktadır. Şöyle ki, ülkemizde kıymet hacmi olan dövizlerin büyük bir bölümü yabancı yatırımcıların elindedir. Yabancı yatırımcılar dolar ve Euro üzerinden yatırımlar sağladığı için, borsada da bu tip dalgalanmalar ciddi bir şekilde gözlemleniyor.

Özellikle yabancı yatırımcıların önem taşıdığı ve piyasayı kontrol etmiş olduğu düşünüldüğü süre, sizlerin kar elde etmesi bakımından her an aktif ve piyasa ile alakalı data sahibi olması gerekmektedir. Eğer ki bu aşamada ciddi kar elde etmek istiyorsanız, döviz piyasasını an ve an takip etmeli ve kağıtlarınızı buna göre yönlendirmelisiniz. Biroldukça girişimcinin döviz sebebiyle batmış olduğunı biliyoruz. şundan dolayı borsayı görevli tutan yatırımcılar, Forex alanında yatırımlar yapmayı daha makul buluyorlar. Her bir alanın kendine nazaran farklılıkları bulunduğunu tabii ki unutmamak gerekli. Peki, döviz değer kaybetse de, borsada ki hisselerimi iyi mi karlı tutabilirim?

Bunun için öncelikle danışmanlık firmasıyla çalışmanızı öneriyoruz. Danışmanlık firmaları, dövizin değer kaybetme ihtimalleri söz mevzusu olduğu zaman sizlere kağıt satma veya farklı alanlara kaydırma gibi seçenekler sunacaktır.
An ve an dalgalanmaları gösteren bir alan üzerinden takip yapmanızı önermekteyiz.
Döviz piyasasına hakim olun.
Yabancı forumları takip edin ve Türkiye borsasıyla alakalı buralardan bilgiler alın. Biroldukça yatırımcının yabancı bulunduğunu unutmayın!

Bu maddeleri göz önünde bulundurmanız dahilinde artık yatırımlarınızı en iyi şekilde kontrol altında tutma durumu söz konusu olacaktır. Sizlerin doğru fikirler alması bakımından çalışan sitemiz, borsanın dövizle olan ilişkisini de en temel halde sizler için açıklıyor. Dilediğiniz şeklinde buradan bilgi edinebilir, yatırımlarınızı en sağlıklı şekilde denetim altında tutabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir