Son Haberler
Borsada Nasıl Para Kazanılır

Borsada Nasıl Para Kazanılır

Çoğu insan yatırımlarını borsada değerlendirip çok para kazanmak ister. Borsa hakkaten de doğru ve akılcı yatırımlarla çok kazandırmıştır. Borsada yatırım meydana getiren hepimiz ne yazık ki mutlu olamıyoruz. Borsaya yatırım yapmak isteyip de mutsuz olmak istemeyenlere borsada nasıl çok para kazanılır onu anlatmaya çalışalım. İlk önceliğimiz  borsada hangi yatırım araçları var onlara bakmak. Sonrasında bu yatırım araçlarının avantajları ile dezavantajlarını değerlendirelim.

Borsada Kullanılan Yatırım Araçları

Birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz borsada ki yatırım araçlarını şöyle sıralayabiliriz. Menkul kıymetler yani kıymetli kâğıt dediğimiz hisse senedi, bono ve tahvil. Menkul kıymetlerin dışında emtia, borsa endeksi ve döviz benzer biçimde yatırım enstrumanları da mevcuttur. Elinizdeki paraya göre borsada arzu ettiğiniz yatırım aracını alıp satarak aradaki farkla kazanç elde edebilirsiniz. Borsada yatırım yapmış olup para kazanmak isteyenlerin muhakkak borsa hakkında eğitim alması gerekir. İşleyişi hakkında, yatırım enstrumanları arasındaki farkları, bu yatırım araçların hangilerinin sabit getirili kazanç hangilerinin değişkenlik gösterdiğini bilmeyen bir yatırımcı için borsa macerası hüsran olabilir. Bu bilgiler internetten doğru araştırmalar ile elde edebileceği gibi ustalaşmış yardımda alına bilir.

Yatırım Araçlarından Hangisini Tercih Edeceğim

Borsada hangi yatırım aracı doğru tercihten ziyade şunu söyleyebiliriz. Araştırması iyi yapılmış doğru tercihlerde bulunulmuş her yatırım aracı uzun solukta yatırımcısına kazandırmıştır bu bir. İkincisi az olsun sağlam olsun derseniz tahvil ve bono benzer biçimde sabit getirili araçlara yönelebilirsiniz. Üçüncüsü emtia dediğimiz altın, bakır ve gümüş yada dövizde yitirme riskiniz azalır. Dördüncüsü ben beklemeyi sevmem. Hemen kazanmalıyım derseniz hisse senedi size uygun bir yatırım aracıdır. Ancak hisse senedine ilginizin olduğu sektörden doğru şirketlerin hisse senetleri ile başlamanız pozitif yanlarınıza olur. Birde hisse senedi benzer biçimde yatırımlarda almış olduğunuz sektöre gore mevsimlik artış ve düşüşleri iyi takip etmeli, bölgesel ve küresel vakaları da göz önünde bulundurup doğru zamanda al sat yapmış olursanız başarılı olmuş olursunuz. İyi kazançlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir