Son Haberler

Akbank İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir ? Nasıl Hesaplanır

Yıl içerisinde birçok kez güncellediği kredi paketleri ile müşterilerinin karşısına çıkan Akbank, hazırlamış olduğu ürünlerde hem kolay başvuru imkanlarını hem de düşük faiz oranlarını müşterilerine sunmaktadır. Özellikle ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilerin tercih ettiği bir banka konumuna gelmiş olan Akbank, sağladığı imkanlar ile birlikte 48 aya kadar vadelendirdiği kredileri için erteleme şansını da sunmaktadır. Akbank İhtiyaç Kredisi için başvuru yapacak kişilerin sağlayacağı faydalar ise yalnızca bununla da sınırlı değil.

Akbank İhtiyaç Kredisi kullanacak kişiler, eğer bankanın zaten bir müşterisi ise, bu durumda yapmaları gereken Akbank Direkt mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmak ya da internet bankacılığı hesaplarına giriş yaparak, kredi başvurusunda bulunmaktır. İnternet ortamında yapacakları kredi başvurularında onlar için 10 bin liraya kadar belgesiz ve kefilsiz ihtiyaç kredisi sunulmaktadır. Ayrıca, 10 bin liraya kadar yapılacak olan kredi başvurularında en az 3 en fazla da 48 ay vade seçeneği sizlere sunulacaktır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Akbank Direkt Kredi ismi ile ele alacağımız bu kredi paketinde, faiz oranları banka tarafından sabitlenmiştir. Yalnızca %1,41 oranında faizin yansıtıldığı kredi için ek bir ücret kesinlikle talep edilmemektedir. Banka şubelerine gitmeden de yapacağınız başvurular için size sunulacak faiz oranları, taksit tutarları ve kredinin toplam maliyetini ise şu şekilde ele alabiliriz.

  • Akbank Direkt Kredi için yaptığınız 3 bin liralık kredi başvurusunda, %1,41 faiz oranı uygulanacaktır. 12 ay vadeli kredi kullandığınızda aylık 278 TL, 24 ay vade süresinden faydalandığınızda 153 TL ve 48 ay vadeli kredi kullandığınızda ise 92 TL aylık ödeme yapmanız gerekecekektir. 12 aylık kredi kullananlar vade sonunda 3.355 TL, 24 aylık vade ile kredi alanlar 4.045 TL ve 48 aylık kredi kullananlar vade sonunda 4.420 TL ödeme yapmış olacaktır.
  • Akbank Direkt Kredi için tercihiniz 7 bin 500 TL ise, 12 aylık vade seçeneğinde aylık 696 TL, 24 aylık kredi kullanımında aylık 383 TL ve 48 aylık kredi kullanımınızda aylık 229 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. 12 aylık kredi için vade süresi sonlandığında 8.388 TL, 24 aylık krediniz sonlandığında 9.225 TL ve 48 ay vadeli krediniz sonlandığında da bankaya 11.051 TL ödeme yapmış olacaksını.
  • Son olarak Akbank İhtiyaç Kredisi için 10 bin liralık başvuru yapmışsanız, 12 aylık vade süresinde aylık 928 TL, 24 aylık vade süresi için ylık 510 TL ve 48 aylık vade seçeneğinde bankaya aylık 306 TL ödeme yapmanız gerekecektir. 12 aylık kredinin vade sonunda bankaya toplam 11.184 TL, 24 aylık kredi sonlandığında 12.301 TL ve 48 aylık kredi sonlandığında da bankaya 14.734 TL ödeme yapmış olacaksınız.

Akbank İhtiyaç Kredisi Kimlere Verilir?

Akbank ihtiyaç kredisi için başvuru yapacak kişiler, hem banka müşterisi hem de 10 bin liraya kadar bir başvuru yapacaksa, yukarıda belirttiğimiz şekilde faiz oranı ve taksit tutarları karşılarına çıkacaktır. Fakat, bankanın sunduğu ihtiyaç kredilerinde en üst limit 50 bin liradır. Sizin de yüksek tutarlı bir kredi için başvuru yapmak gibi bir niyetiniz varsa, öncelikle banka şubelerine gitmelisiniz. Banka şubesinde görevli yardımı ile yapacağınız Akbank  ihtiyaç kredisi başvurusunda, gelir belgeniz ve kimliğiniz istenecektir. Bu belgeler ihtiyaç kredisinin tanımlanabilmesi için yeterlidir. Eğer bu belgelerin yanında banka notunuz ve banka siciliniz sorunsuz ise, kredi kullanımınız engellenemeyecektir. Kredinizin onaylandığı ile ilgili bilgilendirilirseniz, banka şubelerinden ya da banka hesabınızdan onaylanan miktarı 48 saat içerisinde çekebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir