Son Haberler
3 ve 6 Ay Ertelemeli Kredi Ne Demek

3 ve 6 Ay Ertelemeli Kredi Ne Demek

İhtiyaçları karşılamak adına en önemli şey paradır. Yaşadığımız koşullar içerisinde hepimizin çeşitli ihtiyaçları vardır. Kimimiz bir ev isteriz kimimizin araba almak isteriz bazılarımız ev eşyası almak ister Bu ihtiyaçlarımızı çoğaltabiliriz. Belirli gelirleri olan çalışan kesim elinde toplu olmadığı zamanlarda en önemli alternatif olarak bankaları görürler. Günümüzde artık bankalar düşük faizli ve ertelemeli olarak kredi avantajlarını müşterilerine sunmaktadır.

Özellikle ihtiyaç kredilerinde ertelemeli krediler genellikle yıl sonlarına denk getirilir. Buda krediyi çeken kişiye vade ertelemesi yapılarak ödeme kolaylığı sağlanmış olur. Bankalar erteleme avantajının yanı sıra kredilerde sağladığı düşük faizli kredi ve vade seçenekleriyle toplu para temini için en çok tercih edilen kurumlardır. Bankaların belirli dönemlerde açtığı ertelemeli kredilerinden sizde yararlanmak için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Ertelemeli kredi nedir?

Ertelemeli kredinin anlamı kullanılan kredi vadesinin ileri bir tarihe alınması işlemidir. Ertelemeli kredileri bazı bankalar genellikle yıl sonlarında yaparlar. Ertelemeli krediler genellikle 3 ve 6 ay vadeli olarak kullandırılır. 3 aylık dönemlerde ödemesiz olarak geçen dönem faizleri de ilk vade tarihine yansıtılır. Kredi kullanılırken belirlenen vade tarihlerinde tüketici vade tarihini kendisi belirler.Bu faiz oranları ise kredi kullandırılma işlemi sırasında kredi hesaplaması yapılarak ilk vadeye yansıtılır.

Ertelemeli kredilerin avantajları nelerdir?

 Bu güne kadar geçen ödemesiz dönemlerde kredi kullanana kişiye mali yönden büyük avantaj sağlar.3 ay ertelemeli bir kredi kullanan bir kişi bu dönemler içerisinde ekonomik durumunu düzene sokma fırsatını bulur. Ertelemeli kredilerde faiz olması dezavantajlı sayılabilecek bir durumdur. Kredilerde erteleme yapan kişilerde bu dönemlerde de banka ödeme yapıldığını varsayarak belirli faiz oranını hesaplar bu ödenmeyen süredeki faizler ilk vade tarihine yansır. Kalan vadeler eşit miktarlarda hesaplanmaktadır. Kredilerde erteleme sadece tüketici kredilerine mahsus değildir. Özellikle kobilere ve girişimcilere verilen kredilerde öteleme dediğimiz ödemesiz dönemler daha da uzayabilmektedir. Ayrıca ertelemeli kredilerde bir diğer önemli husus diğer kredilerde olduğu gibi kredi notunun yüksek olmasıdır.

İlgili kelimeler:
kredıde 3 ay erteleme ne demektır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir